PŁYTY GUMOWE
BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA
PŁYTY GUMOWE TO PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO TWOJE ORAZ TWOICH NAJBLIŻSZYCH

TECHNOLOGIA PRODUKCYJNA

Wiadomo, że głównym składnikiem, w jaki wyposażona jest płyta bezpieczna, to guma. Ona jest bazą każdego elementu. Uzyskiwana na drodze wulkanizacji, jest przyjazna dla środowiska. Oczywiście, nie jest to ten sam materiał, co wykorzystywany na przykład w oponie samochodowej. Pamiętajmy, że rodzajów gumy jest bardzo dużo. Różnią się one od siebie składnikami, nadającymi jej twardość oraz elastyczność. Opona samochodowa, jest twarda, ale bardzo elastyczna. Gumka do włosów, jest bardzo elastyczna oraz bardzo miękka. Płyty gumowe natomiast, te dwa przymioty mają wypośrodkowane. Są proporcjonalnie dobrane, dzięki czemu, element może amortyzować upadek i absorbować energię uderzenia, a z drugiej strony, chodzenie po nim nie jest trudne. Co ciekawe, po takiej nawierzchni można także jeździć rowerem lub na rolkach.

Proces produkcyjny składa się nie tylko z kształtowania elementu, lecz każda płyta, spędza bardzo długi czas pod bacznym okiem specjalistów, którzy wyszukują skaz oraz niedociągnięć. Duża ilość testów i eksperymentów, przeprowadzana jest na jednym obiekcie z każdej serii produkcyjnej. Proces produkcji musi być stale monitorowany. Chodzi bowiem o życie oraz zdrowie innych ludzi.

Oczywiście mamy do wyboru kilka rodzajów płyt. Jedne mogą być twardsze i większe, a inne bardziej miękkie i elastyczne. Wszystko to zależy od charakteru pracy, jaki będzie miała spełniać nawierzchnia. Nie bez znaczenia jest także podłoże. Od niego też zależy rodzaj instalowanych elementów. W tej kwestii, pomocą służą nasi specjaliści, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni rodzaj i wielkość płyt.

Pamiętajmy, że staramy się być na czasie z najnowszymi nowinkami w dziedzinie bezpieczeństwa. Naukowcy już prowadzą testy najnowszych płyt, które to w swej konstrukcji zawierają pęcherzyki powietrza, zaś warstwa gumy jest maksymalnie cienka. Pozwala to na wykorzystywanie mniejszych ilości gumy, co ma ogromny wpływ na środowisko naturalne naszej planety. Elementy takie są wytrzymalsze i bardziej solidne. Guma, po pewnym czasie się odkształca. Jeśli chodzi o powietrze, jest to niemożliwe. Dlatego też, możliwe, że płyty te staną się hitem jeżeli chodzi o nawierzchnie bezpieczne.